Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Dobrzyniewie Dużym odbywały się w dniach 05.03.2018 r. – 24.03.2018 r.  Zajęcia prowadziły instruktorki:  Wanda Dzienis, Henryka Storonowicz, Urszula Sadowska oraz Barbara Lewkowska. Warsztaty przeprowadzono w następujących miejscowościach: świetlica w Borsukówce, świetlica w Chrabołach, WDK w Pogorzałkach, PEK w Krynicach, PEK w Jaworówce, PEK w Kozińcach oraz GCK w Dobrzyniewie Dużym.

W tym roku instruktorzy Gminnego Centrum Kultury skupili się na edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W warsztatach uczestniczyły dzieci z następujących szkół: SP w Pogorzałkach (61 dzieci), ZSP w Fastach (39 dzieci) oraz ZSP w Dobrzyniewie Dużym (68 dzieci).

Podsumowując w zajęciach uczestniczyło 196 dzieci oraz 2 osoby dorosłe. Uczestnicy warsztatów wykonywali ozdoby wielkanocne takie jak: kurczaki, zajączki i jajka metodą filcowania, pocztówki wielkanocne, jajka techniką decoupage oraz koszyki wielkanocne.  Najmłodsze dzieci malowały kaczuszki, kurczaczki i jajka farbami akrylowymi oraz ozdabiały je piórkami i wstążkami.